Обчисліть масу аніліну, добутого із нітробензену масою 17 г, що містить 7% домішок. Виберіть одну

відповідь: 13,45 г 12,85 г 15,75 г 11,95 г

Ответы на вопрос

Отвечает Бородина Анастасия.

Ответ: 11,95 г

m(C6H5NO2) = 17 - 17×0,07 = 15,81 г -- чистого

Составляем уравнение реакции.

  15,81 г                            х г

C6H5NO2 + 3H2 == C6H5NH2 + 2H2O

    123                               93

Пропорция х = (15,81 × 93) : 123 = 11,95 г