Суміш чадного газу, метану (СН4) та кисню об‘ємом 2 л (н.у) підпалили. Після проходження реакції

та приведення до початкових умов об‘єм суміші зменшився до 1,2 л. Після пропускання продуктів реакції через надлишок розчину лугу, об’єм газу, що залишився, склав 500 мл. При внесення в цей газ тліючої скіпки вона яскраво спалахнула. Розрахуйте склад (у об’ємних %) початкової суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Голубева Дарья.

Ответ:

1 л CO2 и 3 л O2

Объяснение:

V(CH4):V(O2)=1:2, поетому V(O2)=2*V(CH4)=2*1=2л

V(CH4):(V(O2)=1:1, поетому V(CO2)= 1л

Вода в продуктах реакции - жидкость, значит остался кислород:

V(O2)=5л-2л=3л