Середня добова потреба організму людини в глюкозі становить 185 г .За умови, що вся глюкоза

піддається повному окисненню , обчисліть обЄм кисню, що має поглинути організм людини

Ответы на вопрос

Отвечает Янчинський Максим.

Для повного окиснення 1 г глюкози потрібно 6 молекул кисню. Отже, для 185 г глюкози необхідно 6 * 185 = 1110 г кисню.

Для переведення грамів в об'єм потрібно врахувати умови температури та тиску. Зазвичай приймають стандартні умови (температура 0 °C, тиск 1 атмосфера), за яких 1 моль будь-якого газу займає об'єм 22,4 л. Тому для знаходження об'єму кисню, який необхідно поглинути, потрібно спочатку визначити кількість молей кисню:

маса кисню = кількість молей * молярна маса кисню

Кількість молей кисню, необхідна для повного окиснення 1110 г глюкози:

кількість молей = маса / молярна маса = 1110 / 32 = 34,69 моль

Молярна маса кисню дорівнює 32 г/моль.

Отже, маса кисню, яку необхідно поглинути, дорівнює:

маса кисню = 34,69 моль * 22,4 л/моль = 776,50 л

Отже, організм людини повинен поглинути 776,50 л кисню для повного окиснення 185 г глюкози. Варто зазначити, що це розрахунок проведено за стандартних умов температури та тиску, тому у реальних умовах це значення може відрізнятися.