Внаслідок взаємодії 15 г заліза із 20 г кисню утворився ферум (ІІІ) оксид. Яка маса цього оксиду?


Ответы на вопрос

Отвечает Русских Даниил.

Відповідь: 21,6 г.

Пояснення:

4Fe + 3O₂ → 2Fe₂O₃

n(Fe) = 15 г / 56 г/моль = 0,27 моль

n(O₂) = 20 г / 32 г/моль = 0,625 моль

Залізо та кисень реагують у співвідношенні 4:3. Очевидно, що кількість кисню буде у надлишку. Отже:

n(Fe₂O₃) = (0.27 моль ˣ 2) / 4 = 0,135 моль

m(Fe₂O₃) = n(Fe₂O₃) ˣ M(Fe₂O₃) = 0,135 моль ˣ 160 г /моль = 21,6 г