СРОЧНО НАДО Для порціїї газоподібної сполуки, масою 11 г, та об'ємом 5,6 л кількість речовини

дорівнює; молярна маса дорівнює, відносна густина за воднем дорівнює

Ответы на вопрос

Отвечает Чурсина Юля.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно знати значення універсальної газової сталої R та відносної молекулярної маси речовини.

Обчислимо кількість речовини (n) за формулою:

n = V / Vm, де V - об'єм газу (5,6 л), Vm - молярний об'єм газу при нормальних умовах (22,4 л/моль).

n = 5,6 л / 22,4 л/моль = 0,25 моль.

Обчислимо молярну масу (M) за формулою:

M = m / n, де m - маса речовини (11 г).

M = 11 г / 0,25 моль = 44 г/моль.

Обчислимо відносну густину (d) за формулою:

d = M / M(H2), де M(H2) - молярна маса водню (1 г/моль).

d = 44 г/моль / 1 г/моль = 44.

Відповідь на запитання:

кількість речовини дорівнює 0,25 моль;

молярна маса дорівнює 44 г/моль;

відносна густина за воднем дорівнює 44.