Розрахувати масу Na2CO3, якщо в реакцію знатрій оксидом вступило 44,8л вуглекислого газу


Ответы на вопрос

Отвечает Мирасова Айдина.

Ответ:

Для розрахунку маси Na2CO3 потрібна відома кількість речовини Na2CO3, яка брала участь у реакції з вуглекислим газом. Це можна знайти за допомогою рівняння реакції:

Na2O + CO2 -> Na2CO3

За стехіометрією рівня одна молекула Na2O взаємодіє з одною молекулою CO2, щоб утворити одну молекулу Na2CO3. Таким чином, кількість речовини Na2CO3, яка бере участь в реакції, дорівнює речовині CO2.

З відомих речовин газу в літрах можна додати кількість речовин CO2 у разі стандартних умов температури і тиску (0°C і 1 атм):

n(CO2) = V(CO2) / Vm(CO2)

де V(CO2) - об'єм CO2 в літрах, Vm(CO2) - молярний об'єм CO2 за стандартних умов, який дорівнює 22,4 л/моль.

n(CO2) = 44,8 л / 22,4 л/моль = 2 моль CO2

Отже, кількість речовини Na2CO3, яка брала участь в реакції, дорівнює також 2 моль.

Тепер можна використовувати масу Na2CO3 за допомогою молярної маси:

m(Na2CO3) = n(Na2CO3) x M(Na2CO3)

де M(Na2CO3) - молярна маса Na2CO3, яка дорівнює 106 г/моль.

m(Na2CO3) = 2 моль x 106 г/моль = 212 г

Отже, маса Na2CO3, яка зібрала участь в реакції з 44,8 л CO2, дорівнює 212 г.

Объяснение:

.....