Помогите, очень срочно!!! 1. Наважку калій дихромату (K2Cr2O7) зважуємо на аналітичних терезах.

m (K2Cr2O7) = 0.4679 г. 2. Об’єм розчину натрій тіосульфату, витрачений на титрування, см3 - V1 (9.2); V2( 9.3); V3( 9.2); Vсереднє -? Задача № 1. Приготування 100 мл 0.1н розчину натрій тіосульфату Na2S2O3 ∙ 5 H2O. 1. Розрахувати масу натрій тіосульфату. Необхідного для приготування 100 мл 0,1 н розчину: Дано: Vр= 100 мл N = 0,1г-екв/л m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = ? 2. Розрахувати грам-еквівалент натрій тіосульфату: Реакція проходить по схемі: 2 Na2S2O3 + I2 = 2 NaI + Na2S4O6 2 S2O32– – 2 e = S4O62– I2 + 2 e = 2 I– Так як два іони S2O32– віддають два електрони, то еквівалент тіосульфату дорівнює його молекулярній масі. Е(Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = (М(Na2S2O3 ∙ 5 H2O))/1 = 248 г-екв/моль 3. Розрахувати масу натрій тіосульфату: Відповідь: m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = __________ г 1. Приготувати розчин натрій тіосульфату. 2. На технічних терезах зважують 2,48 грам натрій тіосульфату. 3. Наважку переносять у мірну колбу на 100 мл, розчиняють у дистильованій воді і доводять об’єм водою до мітки. 4. Переливають у склянку для зберігання розчину. Наносять маркування на склянку (концентрація речовини, дата, виконавець), зберігають у спеціально відведеному місці.

Ответы на вопрос

Отвечает Хасанов Руслан.

Задача № 1:

Для рассчета массы натрия тиосульфата необходимо узнать его молярную массу. Натрий тиосульфат пятиводный (Na2S2O3 ∙ 5 H2O), поэтому для расчета молярной массы нужно учитывать молекулярную массу самого соединения и пять молекул воды.

Молярная масса Na2S2O3 ∙ 5 H2O = (2 * М(Na)) + М(S) + (2 * М(O)) + (5 * [(2 * М(H)) + М(O)]) = 2 * 23 + 32 + 2 * 16 + 5 * (2 * 1 + 16) = 248 г/моль

Грам-эквивалент натрия тиосульфата равен его молярной массе, так как каждая молекула тиосульфата отдаёт два эквивалента электронов.

Е(Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = 248 г-экв/моль

Рассчитаем массу натрия тиосульфата, необходимую для приготовления 100 мл 0,1 н раствора.

m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = (Vр * N * Е(Na2S2O3 ∙ 5 H2O)) / 1000 = (100 * 0,1 * 248) / 1000 = 2,48 г

Ответ: m (Na2S2O3 ∙ 5 H2O) = 2,48 г

Взвешиваем 2,48 грамма натрия тиосульфата на аналитических весах.

Переносим вес в мерную колбу на 100 мл, растворяем в дистиллированной воде и доводим объем до метки.

Переливаем в стеклянку для хранения раствора и наносим маркировку на стеклянку (концентрация вещества, дата, исполнитель). Храним в специально отведенном месте.