Масові частки елементів у складі речовини становлять: Гідроген – 15,6%, Нітроген – 31,1% і Карбон .

Відносна густина за вуглекислим газом 1, 023. Обчисліть молекулярну і напишіть структурну формули та дайте назву.​

Ответы на вопрос

Отвечает Петров Артём.

Ответ:

Объяснение:

Масова частка Карбону:

100% - 15,6% - 31,1% = 53,3% або 0,533

Молекулярна маса речовини:

Mr(CxHyNz) = D(CО2) * M(СО2) = 1,023 * 44 = 45

n(C) = w(C) * M(CxHyNz)/М(С) = 0,533 * 45/12 = 2 моль

n(Н) = w(Н) * M(CxHyNz)/М(Н) = 0,156 * 45/1 = 7 моль

n(N) = w(N) * M(CxHyNz)/М(N) = 0,311 * 45/14 = 1 моль

n(C) : n(Н) : n(N) = 1 : 2 : 2

Отже молекулярна формула: C2H7N - диметиламін

Структурная формула : CH3—NH—CH3

Молекулярна маса: Mr(C2H7N) = 12 * 2 + 7 + 14 = 45