ТЕРМІНОВОО!!! Розрахувати массові частки елементів в СО2, Al2O3


Ответы на вопрос

Отвечает Воробей Анастасія.

Ответ:

Масові частки елементів в речовині обчислюються як відношення маси кожного елемента до загальної маси речовини, помножене на 100%.

СО2:

Молярна маса СО2 = 12.01 г/моль (вуглець) + 2 × 15.99 г/моль (кисень) = 44.01 г/моль.

Отже, у молекулі СО2 12.01 г (27.3%) - це вуглець, а 2 × 15.99 г (72.7%) - кисень.

Таким чином, масова частка вуглецю у СО2 дорівнює:

маса вуглецю / молярна маса СО2 * 100% = 12.01 г / 44.01 г/моль * 100% ≈ 27.3%

Масова частка кисню у СО2 дорівнює:

маса кисню / молярна маса СО2 * 100% = 2 * 15.99 г / 44.01 г/моль * 100% ≈ 72.7%

Отже, масова частка елементів у СО2 складає:

вуглець (С) ≈ 27.3%

кисень (O) ≈ 72.7%

Al2O3:

Молярна маса Al2O3 = 2 × 26.98 г/моль (алюміній) + 3 × 15.99 г/моль (кисень) = 101.96 г/моль.

Отже, у формулі Al2O3 2 × 26.98 г (53.03%) - це алюміній, а 3 × 15.99 г (46.97%) - кисень.

Таким чином, масова частка алюмінію в Al2O3 дорівнює:

маса алюмінію / молярна маса Al2O3 * 100% = 2 * 26.98 г / 101.96 г/моль * 100% ≈ 53.03%

Масова частка кисню в Al2O3 дорівнює:

маса кисню / молярна маса Al2O3 * 100% = 3 * 15.99 г / 101.96 г/моль * 100% ≈ 46.97%

Отже, масова частка елементів у Al2O3 складає:

алюміній (Al) ≈ 53.03%

кисень (O) ≈ 46.97%

Объяснение:

Відповідь може бути не правильною!!!!