ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 1. Розподілити речовини на прості та складні: HCI, N 20, N2, F2, CuO, O2,

C2H6, Ag, Ba(OH)2, Pb, Al2O3, Cl2. Вказати якісний та кількісний склад склад речовини та розрахувати відносну молекулярну масу: Ва3(РО4)2. 4. Скласти формули оксидів та хлоридів для елементів: Be, N, Pb (IV),P(III), Ag(I). Дати їм назви. 5. Розрахувати масові частки всіх елементів в речовині Na2CO3.

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Назар.

Ответ:

1. простые - N2, F2, O2, Ag, Pb, Cl2

сложные - HCl, N2O, CuO, C2H6, Ba(OH)2, Al2O3

Ва3(РО4)2

качественный состав - фосфат бария состоит из атомов бария, фосфора и кислорода

количественный состав - фосфат бария состоит из трех атомов бария, двух атомов фосфора и восьми атомов кислорода

Mr(Ba3(PO4)2)=137*3+31*2+16*8=411+62+128=601 (г/моль)

4. оксиды: BeO - оксид бериллия, N2O - оксид азота (I), NO - оксид азота (II), NO2 - оксид азота (IV), N2O5 - оксид азота (V), PbO2 - оксид свинца (IV), P2O3 - оксид фосфора (III), Ag2O -оксид серебра (I)

хлориды: BeCl2 - хлорид бериллия, NCl3 - хлорид азота (III), PbCl4 - хлорид свинца (IV), PCl3 - хлорид фосфора (III), AgCl - хлорид азота (I)

5. Mr(Na2CO3)=23*2+12+16*3=46+12+48=106 (г/моль)

w%(Na)=46/106*100%=43,4%

w%(C)=12/106*100%=11,3%

w%(O)=48/106*100%=45,3%