В яких реакціях із однієї солі ми отримуємо іншу сіль? Cl2 + 2NaOH = NaCl + NaCIO + H2O 2NaHCO3 =

Na2CO3 + CO2 + H2O Cr(NO3)3 Cr₂O3 + NO₂++ O₂+ AlCl3 + H2O +→ Al(OH)Cl2 + HCI 2NaNO3 = 2NaNO2 + Oz? Zn(OH)2 + 2HCl = ZnCl2 + 2H2O ЗБЕРЕГТИ І ПЕРЕЙТИ ДАЛІ

Ответы на вопрос

Отвечает Якимець Юля.

В реакціях, які ви перерахували, відбувається обмін катіонів, коли катіон однієї солі заміщує катіон іншої солі.

 1. Cl2 + 2NaOH = NaCl + NaCIO + H2O - в цій реакції катіони Na+ і Cl- з солі NaCl заміщують катіон ClO- з солі NaClO.

 2. 2NaHCO3 = Na2CO3 + CO2 + H2O - в цій реакції катіони Na+ з солі NaHCO3 заміщують катіон Na+ з солі Na2CO3.

 3. Cr(NO3)3 Cr₂O3 + NO₂++ O₂+ - в цій реакції катіон Cr3+ з солі Cr(NO3)3 заміщує катіон Cr2O72- з солі K2Cr2O7.

 4. AlCl3 + H2O +→ Al(OH)Cl2 + HCI - в цій реакції катіон Al3+ з солі AlCl3 заміщує катіон NH4+ з солі NH4Cl.

 5. 2NaNO3 = 2NaNO2 + Oz? - в цій реакції катіони Na+ з солі NaNO3 заміщують катіон Na+ з солі NaNO2.

 6. Zn(OH)2 + 2HCl = ZnCl2 + 2H2O - в цій реакції катіон Zn2+ з солі Zn(OH)2 заміщує катіон Mg2+ з солі MgCl2.