Напишіть молекулярну формулу одноатомного спирту і назвіть його якщо 5 моль спирту мають масу 230 г


Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Данила.

Ответ:

Объяснение:

Загальа формула одноатомного спирту: СnH2n+1OH

Знайдемо молекулярну масу спирту:

М(СnH2n+1OH) = m(СnH2n+1OH)/n(СnH2n+1OH) = 230/5 = 46

Підставляємо відносні атомні маси замісь символів і отримуємо рівняння :

12n + 2n + 1 + 16 + 1 = 46

14n = 46 - 18

14n = 28

n = 28 : 14

n = 2

Отже молекулярна формула одноатомного спирту: С2Н5ОН - етанол