Обчисліть кількість речовини газу, який виділився при взаємодії заліза із розчином сульфатної

кислоти масою 27 грам з масовою часткою кислоти 14%

Ответы на вопрос

Отвечает Denver Lesha.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH2SO4) = 27 г

w(H2SO4) = 14% або 0,14

Найти: n(H2) - ?

Знайдемо масу сульфатної кислоти в розчині:

m(H2SO4) = m(р-нH2SO4) * w(H2SO4) = 27 * 0,14 = 3,78 г

Складемо РХР:

  3,78 г                              х моль

H2SO4 + Fe  → FeSO4  + H2

Обчислимо кількість речовини сульфатної кислоти:

М(H2SO4) = 1 * 2 + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

n(H2SO4) = m(H2SO4)/М(H2SO4) = 3,78/98 = 0,0385 моль

З РХР бачимо, що n(H2SO4) : n(H2)= 1 : 1 , тобто

n(H2) = n(H2SO4) = 0,0385 моль