Обчисліть масову частку (у відсотках) пептидноï групи у білку, який синтезовано із амінопентанової

кислоти. Полное решение пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Хатуева Раяна.

Ответ:

15,7%

Объяснение:

Амінопентанова кислота є амінокислотою, яка містить п'ять вуглецевих атомів у своїй молекулі. Пептидна група включає в себе карбоксильну (-COOH) та амінну (-NH2) групи, які знаходяться на кінцях молекули амінокислоти.

Масова частка пептидної групи в білку визначається як маса пептидної групи, поділена на загальну масу білка, помножену на 100%. Оскільки білок синтезований з амінопентанової кислоти, то молекула цього білка складається з однієї амінокислоти.

Молярна маса амінопентанової кислоти складає 117,15 г/моль. Її молекулярна формула NH2(CH2)3COOH.

Таким чином, маса однієї молекули амінопентанової кислоти:

117,15 г/моль / 6,022 × 10^23 молекул = 1,945 × 10^-22 г/молекулу

Для визначення масової частки пептидної групи у білку необхідно визначити масу пептидної групи та масу білка. Маса пептидної групи в одній молекулі амінопентанової кислоти становить 45 г/моль, складаючи 38% від загальної маси молекули. Таким чином, маса пептидної групи у білку дорівнює:

1 молекула амінопентанової кислоти × 287 г/моль = 287 г/моль

Масова частка пептидної групи у білку:

(45 г/моль / 287 г/моль) × 100% = 15,7%

Отже, масова частка пептидної групи у білку, який синтезовано із амінопентанової кислоти, становить близько 15,7%.