5. Розв'яжіть задачі: Розчин HNO3 m(р-ну) = 300 г w (HNO3) = 10% m(HNO3) = m(H2O) ) = Розчин

Ca(OH)2 100 г w (Ca(OH)2) = 20% m(Ca(OH)2) m(H2O) = m(р-ну) = =​

Ответы на вопрос

Отвечает Вишневская Саша.

Для розв'язання цієї задачі ми використаємо формулу для обчислення масової концентрації розчину:

m (речовина) = (w (речовина) / 100) * m (розчину)

Завдання 1: Розчин HNO3 m(р-ну) = 300 г w (HNO3) = 10% m(HNO3) = m(H2O)

Спочатку ми знайдемо масу HNO3 у розчині:

m(HNO3) = (w (HNO3) / 100) * m(розчину) = (10 / 100) * 300 г = 30 г

Так як m(HNO3) = m(H2O), то маса води у розчині також дорівнює 30 г.

Завдання 2: Розчин Ca(OH)2 100 г w (Ca(OH)2) = 20% m(Ca(OH)2) m(H2O) = m(р-ну)

Спочатку знайдемо масу Ca(OH)2 у розчині:

m(Ca(OH)2) = (w (Ca(OH)2) / 100) * m(розчину) = (20 / 100) * 100 г = 20 г

Так як m(Ca(OH)2) = m(H2O), то маса води у розчині також дорівнює 20 г.

Отже, ми розв'язали задачі і отримали такі результати:

m(HNO3) = 30 г, m(H2O) = 30 г;

m(Ca(OH)2) = 20 г, m(H2O) = 20 г.