Водень об'ємом 11,2 л повністю прореагував з азотом. Який об'єм та кількість амоніаку утворилась?

(Амоніак NH3). зробіть задачу дайте розв'язання будь ласка даю 80 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Дорофеева Даша.

Ответ:Отже, утворилося 0,974 моль амоніаку (NH3) з об'ємом приблизно 23,6 л.

Объяснение:Для розв'язання цієї задачі потрібно врахувати стехіометрію реакції між воднем (H2) та азотом (N2), де утворюється амоніак (NH3).

Запишемо реакцію:

N2 + 3H2 → 2NH3

Згідно з цим рівнянням, одна молекула азоту (N2) реагує з трьома молекулами водню (H2) та утворює дві молекули амоніаку (NH3).

За відомим об'ємом водню (11,2 л), визначимо кількість молекул водню (H2):

Використаємо загальну газову рівняння PV = nRT, де P - тиск (припустимо, що тиск стандартний), V - об'єм, n - кількість молекул, R - газова стала, T - температура.

n(H2) = PV/RT = (1 атм) * (11,2 л) / (0,0821 латм/(мольК)) * (298 K) ≈ 0,487 моль

Врахуємо стехіометрію реакції: за кожну молекулу азоту (N2) утворюються 2 молекули амоніаку (NH3).

Отже, кількість молекул амоніаку (NH3) дорівнює 2 * 0,487 моль = 0,974 моль.

Для визначення об'єму амоніаку (NH3) скористаємося знову загальним газовим рівнянням:

V(NH3) = n(NH3)RT/P = (0,974 моль) * (0,0821 латм/(мольК)) * (298 K) / (1 атм) ≈ 23,6 л