обчисліть об'єм газу хлороводню який потрібно розчинити за нормальних умов в одному літрі води щоб

виявити хлоридну кислоту із масовою часткою НСІ 20%​

Ответы на вопрос

Отвечает Мороз Инна.

Ответ:

Дано: V(Н2О) = 1 л w(НСl) = 20 % Розв’язання: 1) Обчислимо масу 1 л води за формулою m = ρ ∙ V. m(H2O) = 1 г/мл ∙ 1000 мл = 1000 г V(НСl) - ? (н. у.) 2) Обчислимо масу НСl у розчині: w(HCl)=(m(HCl))/(m(HCl) + m(H_2 O)) ; 0,2 = (m(HCl))/(m(HCl) + 1000г); 0,2m(НСl) + 200 г = m(НСl); 0,8m(НСl) = 200 г; m(НСl) = 250 г. 3) Обчислимо кількість речовини і об’єм НСl. n(HCl) = (m(HCl))/M(HCl) = (250 г)/(36,5 г/моль) = 6,85 моль; V(HCl) = Vm ∙ n = 22,4 л/моль ∙ 6,85 моль = 153,4 л. Відповідь: V(НСl) = 153,4 л.

Объяснение: