ПОСТАВЛЮ НАЙКРАЩУ ВІДПОВІДЬ!! до розчину масою 30 г масовою часткою натрій нітрату долили воду

обємом 155 мл, яка масова частка речовини в новому розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Мажитов Ринат.

Ответ:

Для розв'язання задачі необхідно знати масову концентрацію розчину вихідної речовини та об'єм розчину після додавання води.

Маса вихідного розчину:

m = 30 г

Об'єм вихідного розчину:

V = 155 мл = 0,155 л

Масова концентрація вихідного розчину:

С₁ = m/V = 30/0,155 = 193,55 г/л

Після додавання води маса розчину не змінилася, тобто:

m' = m = 30 г

Об'єм нового розчину визначається як сума об'єму вихідного розчину та доданої води:

V' = V + 155 мл = 0,155 л + 0,155 л = 0,31 л

Масову частку речовини в новому розчині можна визначити за формулою:

С₂ = (m/V')*100%

Підставляємо відповідні значення:

С₂ = (30/0,31)*100% = 9677,42 г/л

Отже, масова частка речовини в новому розчині становить 9677,42 г/л або 96,77%.