ДАМ 30 БАЛІВ!, ДОПОМОЖІТЬ БУДЬЛАСКА!! Визначте об'єм азоту (н.у.), який виділиться внаслідок

згоряння етиламіну масою 5,13г​

Ответы на вопрос

Отвечает Дутчак Марічка.

Дано:

m(C2H5NH2) = 5,13 г

Найти:

V(N2) - ?

Решение:

4C2H5NH2 + 15O2 => 8CO2 + 2N2 + 14H2O

n=m/M

M(C2H5NH2) = 2×12 + 5 + 14 + 2 = 45 г/моль

n(C2H5NH2) = 5,13/45 = 0,114 моль

n(N2) = ½n(C2H5NH2) = 0,114/2 = 0,057 моль

V=Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(N2) = 0,057 × 22,4 = 1,2768 л

Ответ: 1,2768 л