Який об’єм займе суміш газів наступного кількісного складу: 2,35 моль кисню, 0,65 моль азоту,

1,31 моль оксиду вуглецю (IV) та 0,69моль оксиду сірки (IV)? Задачу Розрахувати у дві арифметичні дії.

Ответы на вопрос

Отвечает Бейсенова Мариям.

Для розрахунку об'єму суміші газів потрібно знати об'єм молярного газу при стандартних умовах (наприклад, при температурі 0°C і тиску 1 атмосфери), який дорівнює близько 22,4 літра на моль.

Знайдемо кількість молекул кожного газу:

Кисень (O2): 2,35 моль * 22,4 л/моль = 52,64 л

Азот (N2): 0,65 моль * 22,4 л/моль = 14,56 л

Оксид вуглецю (CO2): 1,31 моль * 22,4 л/моль = 29,38 л

Оксид сірки (SO2): 0,69 моль * 22,4 л/моль = 15,46 л

Знайдемо загальний об'єм суміші газів:

Об'єм суміші = об'єм кисню + об'єм азоту + об'єм оксиду вуглецю + об'єм оксиду сірки

Об'єм суміші = 52,64 л + 14,56 л + 29,38 л + 15,46 л = 112,04 л

Отже, об'єм займений сумішшю газів становить 112,04 л.

Отвечает Сафина Тансылу.

Ответ: 112 л

n(сум.) = n(O2) + n(N2) + n(CO2) + n(SO2) = 2.35+0.65+1.31+0.69 = 5 моль

V(суміші) = n(сум.) * Vm = 5 * 22.4 = 112 л