ДАЮ 50 БАЛІВ!!! Обчисліть об’єм газу (н. у.), що утворюється під час взаємодії кальцій карбонату

масою 250 г з хлоридною кислотою. Написати з ДАНО та НЕВІДОМИМ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Гудина Лера.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaCO3) = 250 г

Найти: V(CO2) - ?

Складемо РХР:

 250 г                                 х л

CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + CO2↑ + H2O

n= 1 моль                            n = 1 моль

M = 100 г/моль                  Vm = 22,4 л/моль

m = 100 г                             V = 22,4 л

V(CO2) = 250 * 22,4 : 100 = 56 л