Яке значення рН сироватки крові, якщо концентрація ОН– становить 2,27*10–7 моль/л.​


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Екатерина.
Для визначення рН сироватки крові потрібно знати концентрацію іонів водню (Н+) в цій розчині. Оскільки ви надали концентрацію гідроксидних іонів (ОН-), необхідно використати рівноважне рівняння для води:

Kw = [H+][OH-],

де Kw - константа рівноваги води, яка дорівнює 1.0 * 10^(-14) при 25°C.

Оскільки розчин є нейтральним, концентрація іонів водню (Н+) дорівнює концентрації гідроксидних іонів (ОН-). Тому, для обчислення показника рН, можна використовувати:

pH = -log[H+],

де [H+] - концентрація іонів водню.

Оскільки Kw = [H+][OH-], можна записати:

[H+] = Kw / [OH-].

Підставивши значення концентрації ОН- (2,27 * 10^(-7) моль/л) в формулу, отримаємо:

[H+] = (1.0 * 10^(-14) моль^2/л^2) / (2.27 * 10^(-7) моль/л) = 4.41 * 10^(-8) моль/л.

Тепер, обчислимо значення рН за допомогою формули:

pH = -log(4.41 * 10^(-8)) ≈ 7.354.

Отже, значення рН сироватки крові, при заданій концентрації ОН- (2,27 * 10^(-7) моль/л), приблизно дорівнює 7.354.