СРОЧНО ПОМОГИТЕ к раствору серной кислоты массой 300г с массовой долей серной кислоты, равной

10%, добавили еще 100г раствора этой же кислоты с массовой долей серной кислоты 20%. Определите массовую долю кислоты в полученном растворе​

Ответы на вопрос

Отвечает Пшонко Юлія.

Ответ:Для розв'язання цієї задачі необхідно скористатися формулою для обчислення середньозваженої масової частки речовини у сумі компонентів. Формула має вигляд:

cср = (c1*m1 + c2*m2 + ... + cn*mn) / (m1 + m2 + ... + mn),

де cср - середньозважена масова частка, c1 та c2 - масові частки речовин у першому та другому розчинах (у відсотках), m1 та m2 - маси першого та другого розчинів (в грамах), n - кількість компонентів.

Застосуємо цю формулу для задачі:

Визначимо масу кислоти в кожній ділянці:

в першій ділянці маса кислоти m1 = 300 г * 10% = 30 г;

в другій ділянці маса кислоти m2 = 100 г * 20% = 20 г.

Знайдемо загальну масу отриманого розчину:

загальна маса розчину = 300 г + 100 г = 400 г.

Визначимо середньозважену масову частку кислоти у розчині:

cср = (10% * 300 г + 20% * 100 г) / (300 г + 100 г) = 12%.

Тому масова доля кислоти у отриманому розчині становить 12%.

Объяснение: