Технічний барій карбонат масою 21,9 г з масовою часткою барій карбонату 10% прореагував із

хлоридної кислотою масою. Обчисліть об'єм газу, що утворився при и. у.​

Ответы на вопрос

Отвечает Любезнов Кирилл.

Спочатку знайдемо масу барій хлориду, який утворився у реакції:Знайдемо масу барій карбонату, який був взятий:м(ВаCO3) = 21,9 гЗнайдемо масу барію у цьому карбонаті:м(Ва) = м(ВаCO3) * 0,1 = 2,19 гОбчислимо молярну масу BaCl2:М(ВаCl2) = М(Ва) + 2М(Cl) = 137,33 г/моль + 235,45 г/моль = 208,23 г/мольЗнайдемо масу BaCl2, який утворився у реакції:n(Ва) = м(Ва) / М(Ва) = 2,19 г / 137,33 г/моль = 0,016 мольn(ВаCl2) = n(Ва) (згідно з рівнянням реакції)м(ВаCl2) = n(ВаCl2) * М(ВаCl2) = 0,016 моль * 208,23 г/моль = 3,33 гТепер можемо обчислити об'єм газу, що утворився у реакції:За ідеальним газовим законом, об'єм газу, який утворився, пропорційний кількості молей газу, тобто:V = n * Vmде Vm - молярний об'єм газу за н.у. (22,4 л/моль)Знайдемо кількість молей HCl, що реагувала з BaCO3 за рівнянням реакції:BaCO3 + 2HCl → BaCl2 + CO2 + H2On(HCl) = n(BaCO3)/2 = 0,008 мольЗнайдемо об'єм газу за ідеальним газовим законом:V = n * Vm = 0,008 моль * 22,4 л/моль = 0,18 л (або 180 мл)Отже, об'єм газу, який утворився, дорівнює 0,18 л (або 180 мл).