10. У питній воді «Тонус-Кислород» об'ємом 2 л міститься кисень масою 300 мг. Обчисліть масову

частку кисню в цьому розчині густина якого дорівнює 1г/см3​

Ответы на вопрос

Отвечает Сиренко Макс.

Відповідь: Маса води в розчині:

m(вода) = V × ρ = 2 л × 1000 г/л = 2000 г

Масова частка кисню в розчині:

w(O₂) = (маса кисню / маса розчину) × 100%

Спочатку треба знайти масу розчину:

маса розчину = маса води + маса кисню = 2000 г + 0.3 г = 2000.3 г

Тоді:

w(O₂) = (0.3 г / 2000.3 г) × 100% ≈ 0.015%

Отже, масова частка кисню в розчині дорівнює близько 0.015%.

Пояснення: