Яку масу розчину з масовою часткою 9 % етанової кислоти потрібно використати для взаємодії із 50 г

технічного бутанолу з масовою часткою домішок 11,2%.

Ответы на вопрос

Отвечает Витенбек Кристина.

Дано:

w(CH3COOH) = 9% (0,09)

m(C4H9OH) = 50 г

w примесей(C4H9OH) = 11,2%(0,112)

Найти:

m раствора (CH3COOH) - ?

Решение:

C4H9OH + CH3COOH => C6H12O2 + H2O

w чистого (C4H9OH) = 100% - 11,2% = 88,8%

m чистого (C4H9OH) = 50 × 0,888 = 44,4 г

n=m/M

n(C4H9OH) = 44,4/74 = 0,6 моль

n(CH3COOH) = n(C4H9OH) = 0,6 моль

m(CH3COOH) = 0,6 × 60 = 36 г

m раствора(CH3COOH) = 36/0,09 = 400 г

Ответ: 400 г