Дам 100 балів яка маса (кг) 10% розчину натрій гідроксиду необхідна для добування фенолу масою

188 кг з хлорбензена?

Ответы на вопрос

Отвечает Баклушина Милена.

С6H5-OH + NaOH = C6H5-ONa + H2O

n(C6H5OH) = m/M = 18,8/94 = 0,2 моль

n(C6H5OH) = n(NaOH)

mр.в.(NaOH) = n*M = 0,2*40 = 8 г

mр-ра(NaOH) = 8/0,1 = 80 г

V(NaOH) = 80/1,1 = 72,7 мл

Ответ: 72,2 мл