Який об'єм повітря необхідний для спалювання 60 літрів бутану. Об'ємна частка кисню в повітрі 21%

Дуже срочно з дано і розвязком ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гурьянова Ярослава.

V(C4H10) = 60 l

V(повітря) - ?

2C4H10 + 13O2 = 8CO2 + 10H2O

за РХР: 2V(C4H10) = 13V(O2) , тому складемо пропорцію за цим відношенням:
2:60 = 13:x

2x = 780

x = 390

це треба чистого кисню, знайдемо скільки повітря, вважаючи, що в повітрі 21% кисню:

390 l - 21%

x l - 100%

x = 390*100 / 21 = 1857.142 l = 1857 l = 0.1857 m^3

Відповідь: 0.1857 m^3 (або ж  1857 l) .