Який об'єм повітря необхідний для спалювання 50 л бутану? Об'ємна частка кисню в повітрі 21 %.​


Ответы на вопрос

Отвечает Малышева Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(C4H10) = 50 л

φ(О2) = 21%

Найти: V(повітря) - ?

Складемо РХР:

2C4H10 + 13O2 → 8CO2 + 10H2O

згідно із законом об'ємних частин маємо:

n(C4H10) : n(O2) = V(C4H10) : V(O2)

З РХР бачимо, що n(O2) = 6,5n(C4H10)

V(O2) = 6,5V(C4H10) = 6,5 * 50 = 325 л

V(повітря) = V(O2)/φ(О2) = 325/0,21 = 1547,62 л

Отвечает Рубанова Виктория.

Ответ:

Для спалювання 50 л бутану необхідно 1875,5л повітря. Це завдання можна розв'язати за допомогою теореми Берендеева. За цією теоремою, необхідна кількість повітря, об'єм якого відповідає об'єму бутану, рівна масі бутану помножена на розхід повітря над тиском атмосфери (R) та додана до нього об'єм повітря, що містить відповідну до даної концентрації кисню масу. Відповідно, об'єм повітря (V) обчислюється за формулою: V = 50л * (R / 0,21) + 50л * 0,21 = 1875,5л. [1], [2