обчисліть об'єм повітря, необхідний для спалювання природного газу об'ємом 2м³ (н. у. ), до складу

якого входять : метан-94%, етан-2%, по 1,5% пропану й бутану, решта - негорючі домішки. Об'ємна частка кисню в повітрі - 21%. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Юришинец Илья.

Ответ:

дано

V(пр.газ) = 2 m3 = 2000 L

φ(CH4) = 94%

φ(C2H6) = 2%

φ(C3H8) = 1.5%

φ(C4H10) = 1.5 %

------------------------

V(возд)-?

V(CH4) = 2000 * 94% / 100% = 1880 L

CH4+2O2-->CO2+2H2O

V1(O2) = V(CH4) * 2mol / 1 mol = 1880 * 2 / 1 = 3760 L

V(C2H6) = 2000 * 2% / 100% = 40 L

2C2H6+7O2-->4CO2+6H2O

V2(O2) = 40 * 7 / 2 = 140 L

V(C3H8) = 2000 * 1.5% / 100% = 30 L

C3H8+5O2-->3CO2+4H2O

V3(O2) = 30 * 5 / 1 = 150 L

V(C4H10) = 2000 * 1.5 % / 100% = 30 L

2C4H10+13O2-->8CO2+10H2O

V4(O2) = 30 * 13 / 2 = 195 L

V(O2) = V1(O2) + V2(O2) + V3(O2) + V4(O2) = 3760 + 140+150+195 = 4245 L

V(возд) = V общ (O2) * 100% / 21% = 4245 * 100% / 21% = 20214.3 L

ответ 20214.3 л

Объяснение: