Який об’єм газу (н.у.) виділіться в результаті взаємодій кальцій карбонату масою 50 г та хлоридною

кислотою?

Ответы на вопрос

Отвечает Пасічник Максим.

Дано:

m(CaCO3)=50 г

Найти:

V(CO2)-?

Решение:

CaCO3+2HCl=CaCl2+CO2+H2O

n(CaCO3)=m/M= 50 г:100 г/моль= 0,5 моль

M(CaCO3)=40+12+16*3=100 г/моль

n(CaCO3)=n(CO2)= 0,5 моль

V(CO2)=n*Vm=0,5 моль*22,4 л/моль=11,2 л

Ответ: V(CO2)=11,2 л