Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: а) Ca — CaO —

Ca(OH)2 — CaCl2 — CaCO3 б) K — KOH — KCl — KNO3

Ответы на вопрос

Отвечает Богатыренко Настинька.

Ответ:

а) Ca — CaO — Ca(OH)2 — CaCl2 — CaCO3

1. 2Ca + O2 = 2CaO

2. CaO + H2O = Ca(OH)2

3. Ca(OH)2 + 2NaCl = CaCl2 + 2NaOH

4. CaCl2 + Na2CO3 = CaCO3 + 2NaCl

б) K — KOH — KCl — KNO3

1. 2K + 2H2O = 2KOH + H2

2. KOH + NaCl = KCl + NaOH

3. KCl + NaNO3 = KNO3 + NaCl