Чи вистачить водню, добутого взаємодією достатньої кількості цинку з хлоридною кислотою масою 200 г

з масовою часткою гідроген хлориду 7,3 %, на відновлення етаналю масою 11 г? Відповідь підтвердьте розрахунком.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гарбар Даниил.

m(р-ра HCl) = 200 g

W(HCl) = 7.3%

m(C2H4O) = 11 g

m(HCl) = 200 g * 0.073 = 14.6 g

n(HCl) = 14.6 g / 36.5 g / mol = 0.4 mol

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

2n(HCl) = n(H2) ;

n(H2) = 0.4 mol / 2 = 0.2 mol

n(C2H4O) = 11 g / 44 g / mol = 0.25 mol

C2H4O + H2 = C2H5OH

n(C2H4O) = n(H2) = 0.25 mol , так как у нас n(H2) = 0.2 mol , а не 0.25 mol , то нам не хватит H2 . Т.е H2 в недостатке, а C2H4O в избытке .

Ответ: не хватит .