Помогите пожалуйста... :...) ЧИ ВИСТАЧИТЬ ВОДНЮ, ДОБУТОГО ВЗАЄМОДІЄЮ ДОСТАТНЬОЇ КІЛЬКОСТІ ЦИНКУ З

ХЛОРИДНОЮ КИСЛОТОЮ МАСОЮ 200 Г З МАСОВОЮ ЧАСТКОЮ ГІДРОГЕН ХЛОРИДУ 7,3%, НА ВІДНОВЛЕННЯ ЕТАНАЛЮ МАСОЮ 11 Г?

Ответы на вопрос

Отвечает Темникова Ульяна.
M(р-ра HCl) = 200 g
W(HCl) = 7.3%
m(C2H4O) = 11 g
m(HCl) = 200 g * 0.073 = 14.6 g
n(HCl) = 14.6 g / 36.5 g / mol = 0.4 mol
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
2n(HCl) = n(H2) ;
n(H2) = 0.4 mol / 2 = 0.2 mol
n(C2H4O) = 11 g / 44 g / mol = 0.25 mol
C2H4O + H2 = C2H5OH
n(C2H4O) = n(H2) = 0.25 mol , так как у нас n(H2) = 0.2 mol , а не 0.25 mol , то нам не хватит H2 . Т.е H2 в недостатке, а C2H4O в избытке .
Відповідь: не вистачить