1. Яка кількість речовини фосфор(V) оксиду утвориться в результаті згоряння 3 моль фосфору. 2.

Яка маса карбон (IV)оксиду утвориться при спалюванні вуглецю в 2,24 л кисню (н.у)? 3. Через розчин, що містить5,3 г калій гідроксиду, пропустили карбон(IV) оксиду. Визначте масу утвореного осаду. 4. Кальцій карбонат під час нагрівання розклався, визначте масу кальцій оксиду, якщо виділився карбон (IV) оксид об"ємом 5,6 л

Ответы на вопрос

Отвечает Осипов Кирилл.

Ответ:

1)Реакція згоряння фосфору має вигляд:

P4 + 5O2 → 2P2O5

Для утворення 2 молей P2O5 необхідно 1 моль P4, тому для утворення 1 моля P2O5 потрібно 1/2 моля P4. Отже, при згорянні 3 моль P4 утвориться:

Реакція спалювання вуглецю має вигляд:

C + O2 → CO2

Об'єм 2,24 л кисню при нормальних умовах (н.у.) містить 2,24/22,4 = 0,1 моль кисню. Оскільки коефіцієнт перед киснем у рівнянні реакції дорівнює 1, то утвориться така ж кількість CO2. Об'єм CO2 за нормальних умов становить 0,1 * 22,4 = 2,24 л.

Для розрахунку маси CO2 використаємо загальну формулу для газів:

pV = nRT

де p - тиск газу, V - його об'єм, n - кількість речовини, R - універсальна газова стала, T - температура у кельвінах.

При н.у. тиск дорівнює 1 атмосфері, температура 273 К. Підставляємо значення і отримуємо:

1 * 2,24 = 0,1 * 0,082 * 273 * m

де m - маса CO2 в грамах. Розв'язуючи рівняння, знаходимо:

m = 7,85 г

Отже, при спалюванні вуглецю в 2,24 л кисню (н.у) утвориться 7,85 г CO2.

3/2 моль P2O5

3. Спочатку необхідно записати реакцію між калій гідроксидом та карбон(IV) оксидом:

KOH + CO2 -> K2CO3 + H2O

З рівняння видно, що на одну молекулу CO2 формується одна молекула K2CO3 та одна молекула води. Тому, щоб визначити масу утвореного осаду, потрібно спочатку знайти кількість молів калій гідроксиду, що була використана, а потім використати стехіометрію реакції, щоб знайти кількість утвореного K2CO3.

Маса KОН = 5,3 г

Молярна маса KOH = 56,11 г/моль

Кількість молів KOH = маса / молярна маса = 5,3 / 56,11 = 0,0945 моль

З рівняння реакції видно, що 1 моль KOH утворює 1 моль K2CO3, тому кількість молів утвореного K2CO3 також буде 0,0945 моль.

Молярна маса K2CO3 = 138,21 г/моль

Маса утвореного K2CO3 = кількість молів * молярна маса = 0,0945 * 138,21 = 12,94 г

Отже, маса утвореного K2CO3 становить 12,94 г.
4.У реакції розкладу кальцій карбонату утворюються кальцій оксид та карбон (IV) оксид (двоокис вуглецю):

CaCO3 → CaO + CO2

За умовою задачі, ми знаємо, що об'єм виділених газів дорівнює 5,6 л, і це стосується карбон (IV) оксиду. Але нам потрібно знайти масу кальцій оксиду, який утворився. Щоб розв'язати цю задачу, ми можемо скористатися хімічним рівнянням реакції та молярними масами речовин.

Молярна маса CaCO3 = 100,1 г / моль

Молярна маса CaO = 56,1 г / моль

Молярна маса CO2 = 44,0 г / моль

Крім того, ми можемо використовувати закон Дальтона для частинкового тиску газів, щоб обчислити кількість молей CO2, який утворився. Закон Дальтона говорить, що сума частинкових тисків складових суміші газів дорівнює загальному тиску суміші:

P_total = P_CO2 + P_other_gases

P_CO2 = P_total - P_other_gases

У цій реакції є тільки один газ - CO2, тому P_other_gases = 0. Тому ми можемо записати:

P_CO2 = P_total = 1 атм

Тепер ми можемо використати ідеальний газовий закон, щоб обчислити кількість молей CO2:

PV = nRT

n = PV / RT

де P = 1 атм, V = 5,6 л, R = 0,0821 л · атм / (моль · К) - універсальна газова стала, T = 273 K + 25 K = 298 K.

n = (1 атм × 5,6 л) / (0,0821 л · атм / (моль · К) × 298 K) = 0,225 моль CO2

З рівняння реакції видно, що на кожну моль CaCO3 утворюється одна моль CaO, тому ми можемо записати:

n_CaO = n_CaCO3 = 0,225 моль

Объяснение:

Лучший ответ плиз)