Розв"язати задачі: 1. Кристалічну соду масою 14,3 г розчинили у воді масою 200 г. Обчисліть

масову частку натрій карбонату в одержаному розчині (формула кристалічної соди є в підручнику) 2. Знайти масу ферум (II) сульфату, який необхідно розчинити у 300 мл води, щоб одержати розчин з масовою часткою речовини 5%.

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Анна.

Ответ:

1. Спочатку обчислимо кількість речовини (моль) кристалічної соди:

m(Na2CO3) = 14.3 г

M(Na2CO3) = 106 г/моль (молярна маса кристалічної соди)

n(Na2CO3) = m(Na2CO3) / M(Na2CO3) = 14.3 г / 106 г/моль ≈ 0.135 моль

Після цього обчислимо масу води в розчині:

m(H2O) = 200 г

Потім обчислимо масову частку натрій карбонату у розчині:

масова_частка (Na2CO3) = (маса(Na2CO3) / маса(розчин)) * 100%

масова_частка (Na2CO3) = (m(Na2CO3) / (m(Na2CO3) + m(H2O))) * 100%

= (0.135 моль * 106 г/моль) / (0.135 моль * 106 г/моль + 200 г) * 100%

≈ 6.25%

Отже, масова частка натрій карбонату у розчині становить близько 6.25%.

2. Спочатку обчислимо масу речовини, яку потрібно розчинити у 300 мл води:

m(речовина) = (масова_частка / 100%) * m(розчин)

m(речовина) = (5% / 100%) * 300 г = 15 г

Отже, для одержання розчину з масовою часткою речовини 5%, необхідно розчинити 15 г ферум (II) сульфату у 300 мл води.