1.У складі одного з добрив містяться Карбон, Оксиген, Нітроген та Гідроген. Масові частки

Карбону, Оксигену та Нітрогену становлять відповідно 0.2, 0.2667, 04667. Відомо , що молекулярна формула речовини така ж, як і найпростіша.

Ответы на вопрос

Отвечает Пенской Дима.

Ответ:

Для знаходження молекулярної формули речовини, можна використовувати відомі масові частки складових елементів у сполуці.

1. Розглянемо масові частки Карбону, Оксигену та Нітрогену:

- Масова частка Карбону (C) = 0.2

- Масова частка Оксигену (O) = 0.2667

- Масова частка Нітрогену (N) = 0.4667

2. Тепер знайдемо масову частку Гідрогену (H). За загальним принципом, масова частка всіх компонентів у сполуці повинна дорівнювати 1:

- Масова частка Гідрогену (H) = 1 - (0.2 + 0.2667 + 0.4667) = 0.0666

3. Тепер ми знаємо масові частки всіх складових елементів: C, O, N та H.

4. Тепер ми можемо визначити молекулярну формулу, враховуючи їхні масові частки. Зазвичай, для цього необхідно знайти найменший спільний множник масових часток, щоб отримати цілі числа, які відображають кількість атомів кожного елемента у молекулі.

5. Знайдемо спільний множник для масових часток C, O, N, і H:

- Спільний множник = 1 / (найменший спільний множник (0.2, 0.2667, 0.4667, 0.0666))

6. Тепер, маючи спільний множник, визначте кількість атомів кожного елемента в молекулі.