Дано: m(H2O)=100г Знайти n-? N-?


Ответы на вопрос

Отвечает Ремизова Лера.

Ответ:

У вас дано масу води (H2O), яка дорівнює 100 грамам. Давайте знайдемо кількість молей (n) та кількість молекул (N) в цій кількості води.

1. Знаючи масу (m) і масу молекули (молекулярну масу) речовини, ми можемо знайти кількість молей за допомогою формули:

\[n = \dfrac{m}{M},\]

де:

- \(n\) - кількість молей,

- \(m\) - маса води (100 г),

- \(M\) - маса молекули води (H2O).

Маса молекули води \(M\) дорівнює сумі мас атомів водню і кисню. Маса атома водню (H) приблизно 1 г/моль, а маса атома кисню (O) приблизно 16 г/моль. Отже, маса молекули H2O:

\[M = 2 \cdot (1 \, \text{г/моль}) + 1 \cdot (16 \, \text{г/моль}) = 18 \, \text{г/моль}.\]

Тепер, використовуючи це значення, ми можемо знайти \(n\):

\[n = \dfrac{100 \, \text{г}}{18 \, \text{г/моль}} \approx 5.56 \, \text{моль}.\]

Отже, кількість молей води \(n\) дорівнює приблизно 5.56 моль.

2. Кількість молекул (N) можна знайти, використовуючи число Авогадро. Число Авогадро дорівнює приблизно \(6.022 \times 10^{23}\) молекул на моль. Таким чином:

\[N = n \cdot N_A,\]

де:

- \(N\) - кількість молекул,

- \(n\) - кількість молей (5.56 моль),

- \(N_A\) - число Авогадро.

\[N = 5.56 \, \text{моль} \cdot (6.022 \times 10^{23} \, \text{молекул/моль}) \approx 3.34 \times 10^{24} \, \text{молекул}.\]

Отже, кількість молекул води (N) дорівнює приблизно \(3.34 \times 10^{24}\) молекул.

Объяснение: