Құрамына массасы бойынша 28% металл, 24% күкірт және 48% оттек кіретін қосылыстың формуласын

анықтаңдар

Ответы на вопрос

Отвечает Сейтбек Амина.

Відповідь:Сәлеметсіз бе!

Жауап:

ExSiOz

Пояснення:

f - металдың молярлық массасы Е

M(ExSyOz)=xf+32y+16z

массалық үлестер үшін өрнектер:

xf:(xf+32y+16z)=0,28

32 жас:(xf+32y+16z)=0,24

16z:(xf+32y+16z)=0,48

xf,y,z үш белгісізі бар үш теңдеулер жүйесін шешу

xf=112

y=3

g=12

ExS₃O₁₂

S₃O₁₂ → (SO₄)₃

112 = 2*56 Қолайлы темір Fe

Fe₂(SO₄)₃ – темір (III) сульфаты.