1. Пентанол қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл] 2. Пентадиен қай класқа

жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]3. Бутан қышқылы қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]4. Пентан қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]5. Пентин қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]6. Пентен қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]7. Циклогексан қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]8. Гептадиен қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]9. Пентаналь қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]10. Дибутил эфир қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]11. Бутиламин қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]12. Аминобутан қышқылы қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]13. Бутилфенол қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]14. Бутилбензол қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]15. Гексанон қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]16. Гексен қышқылы қай класқа жатады, құрылымдық формуласын жазыңыз: [1 балл]17. С9 арендерге изомер жазыңыз (3 кем емес)18. Қосылыстың атын, қай класқа жататыны атаңыз [1 балл]Н3С-СН2 – СН2 – С≡С –СН3i. ______________________________________ 19. 2,4-диэтил-4-пропилциклогексан құрылымдық формуласын жазыңыз [1 балл]Срочно 40 минут ішінде керек еді өтініш​

Ответы на вопрос

Отвечает Ходырева Катя.

1)

CH3-CH2-CH2-CH2-CH (пента 5 дегеніміз - 5 көміртегі атомы және олар моногидридті спирттер) алкогольдер альдегидтерге изомерлі (изомерлер бірдей молекулалық, бірақ әр түрлі құрылымдық формуласы бар заттар) CH3-CH2-CH2-CH2-CH = 0 сонымен қатар гидроксо мен карбоксил тобын CH3-CH2-CH-CH2-CH3 немесе OH сығуға болады

CH3-CH2-CH = 0-CH2-CH3

2)

пентадиен 1,4

CH2 = CH - CH2 - CH = CH2

3)

CH3-CH2-CH2-C = O (OH) бутан қышқылы (бутир қышқылы)

изомер: CH3-CH (CH3) -C = O (OH) изобутан қышқылы (изобутирикалық) (2 метилпропаникалық номенклатурасы бойынша)

4)

CH3-CH2-CH2-CH2-CH3 n-пентан

CH3-CH2-CH (CH3) -CH2 2-метилбутан

CH3- (CH3) C (CH3) -CH3 2,2-диметилпропан

H H H H H

H - C - C - C - C - C - H - пентан

H H H H H

5)

CH≡C-CH2-CH2-CH3 (C5H8) - пентин-1