До 200мл суміші етену та пропену додали 800 мл кисню (н.у.) та спалили.Після проведення до н.у. та

поглинання вуглекислого газу надлишком лугу об’єм суміші склав 170мл. Визначте об’ємний склад суміші(%)

Ответы на вопрос

Отвечает Халыкбай Арайлым.
Спочатку проведемо розрахунок кількості кисню, яку спалило в реакції. Ми знаємо, що спалахнула змішана газова суміш відношенням 1:4 (етену до пропену) і об'єм суміші до спалювання становив 200 мл. Тоді маса етену в суміші буде 1/5 * 200 мл = 40 г, а маса пропену буде 4/5 * 200 мл = 160 г.

За рівнянням реакції спалювання етену та пропену в кисні, 1 моль етену/пропену потребує 3 моль кисню:

C2H4 + 3O2 -> 2CO2 + 2H2O (реакція для етену)
C3H6 + 9/2O2 -> 3CO2 + 3H2O (реакція для пропену)

Ми також знаємо, що спалювалося 800 мл кисню, що при нормальних умовах становить 22,4 л (1 моль). Тому, кількість молів кисню в реакції дорівнює 800 мл / 22,4 л/моль = 35,7 моль.

Так як маса етену складає 40 г, то кількість молів етену дорівнює 40 г / 28 г/моль (молярна маса етену) = 1,43 моль.

Використовуючи відношення між молями етену та кисню у реакції, ми можемо визначити кількість молів пропену:

1,43 моль етену = 4/5 * x моль пропену
x = 1,43 моль етену / (4/5)
x = 1,79 моль пропену

Об'єм пропену можна обчислити, використовуючи молярний об'єм за нормальних умов (22,4 л/моль):

Об'єм пропену = кількість молів пропену * (22,4 л/моль)
Об'єм пропену = 1,79 моль * 22,4 л/моль = 40,1 л

Таким чином, об'єм етену складає (200 мл - 40,1 л) = 159,9 мл.

Об'ємний склад суміші можна обчислити, використовуючи формулу:

Об'ємний склад = об'єм компонента / об'єм суміші * 100%

Для етену:

Об'ємний склад етену = 159,9 мл / 170 мл * 100% = 94,1%

Для пропену:

Об'ємний склад пропену = 40,1 л / 170 мл * 100% = 5,9%

Отже, об'ємний склад суміші становить 94,1% етену і 5,9% пропену.