ДУЖЕ ТРЕБА!!! Спалили 60 мл суміші метану з киснем. Після поглинання води і вуглекислого газу,

залишилося 15 мл кисню. Визначіть процентний склад вихідної суміші

Ответы на вопрос

Отвечает Алибек Бакытнур.

Ответ:

φ(CH₄) = 25%

φ(O₂) = 75%

Объяснение:

Пишемо рівняння реакції горіння

CH₄ + 2O₂ = CO₂ + 2H₂O

Якщо залишилося 15 мл кисню, то в реакцію вступило 45 мл (60 - 15 = 45) суміші метану та кисню. Із самого рівняння реакції бачимо, що 1 об'єм метану реагує з 2 об'ємами кисню, тобто вся реакційна суміш складається з 3 частин (1 частина метану та 2 частини кисню). Ці 3 частини або об'єми і складають наших 45 мл. Значить 1 частина (а це метан) це 15 мл (45 / 3 = 15). Отже на кисень припадає 30 мл.

Тому робимо висновок, що початкова суміш складається із:

- 15 мл метану

- 45 мл кисню (30 мл що вступили в реакцію та 15 мл, що залишились)

Рахуємо процентний склад (або точніше це назвати об'ємні частки) речовин у вихідній суміші

φ(CH₄) = V(CH₄) / V(суміші) = 15 / 60 = 0.25 або 25%

φ(O₂) = V(O₂) / V(суміші) = 45 / 60 = 0.75 або 75%