СРОЧНО ДАЮ 80 БАЛОВ Унаслідок прожарювання на повітрі купрум (ІІ) сульфіду масою 48 кг добули

купрум (ІІ) оксид масою 30 кг. Обчисліть відносний вихід (%) продукту реакції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кантари Джасмин.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuS) = 48 кг

m(CuO) = 30 кг

Найти: η(CuO) - ?

Знайдемо кількість речрвини CuS:

n(CuS) = m(CuS)/М(CuS) = 48/96 = 0,5 моль

Складемо РХР:

2CuS + 3O2 = 2CuO + 2SO2

з РХР бачимо, що n(CuS) : n(CuО) = 2 : 2 = 1 : 1, тоді

n(CuО) = n(CuS) = 0,5 моль

mтеор.(CuO) = n(CuО) * М(CuО) = 0,5 * 96 = 48 кг

η(CuO) = mпракт.(CuO)/mтеор.(CuO) * 100% = 30/48 * 100% = 62,5%