Допоможіть будь ласка. 1. Обчисліть масу кальцій оксиду, що добули прожарюванням вапняку масою

400 кг, якщо відносний вихід продукту реакції становить 92%2. Під час термічного розкладання метану об'ємом 78,4 л (н.у.) було одержано етин масою 36,4 г. Обчисліть відносний вихід продукту реакції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кадирова Ханум.

Ответ:

1.

1) Рассчитаем теоретический выход ацетилена по уравнению реакции.

2C₂H₄ → C₂H₂ + 3H

По уравнению реакции V(C₂H₄) : V(C₂H₂) = 2 : 1,

Тогда из 78,4 л метана теоретически получается

78,4 : 2 = 39,2 литра ацетилена.

2) Вычислим практический выход реакции

39,2 г - это 100%

36,4 г - это φ %

Относительный выход продукта реакции равен 92,86%.

2.

Решение

M(CaCO3)=100кг/моль

n(CaCO3)=m(CaCO3):M(CaCO3)=100:400кг/моль=4кмоль

CaCO3=CaO+CO2

n(CaCO3):n(CaO)=1:1 поэтому

n(CaCO3)=n(CaO)= 4кмоль

M(CaO)=56кг/моль

n(CaO) × M(CaO)= 4кмоль г × 56кг/моль = 224 кг

m(Cao) = 224 кг × n = 224×0,92=206,08кг

Ответ: 205,08кг