Задача 1!Визначте масу кальцій хлориду в 90 г розчину, якщо масова частка цієї солі в розчині

дорівнює 3% Задача 2!До розчину купрум(II)сульфату масою 80 г з масовою часткою солі 16% додали надлишок розчину натрій гідроксиду. Обчисліть масу осаду, що утворилась. Задача 3!Обчисліть маси натрій карбонату і води, що містяться в кристалічній соді масою 80г. Розрахуйте масову частку солі в складі поданого кристалогідрату.СРОЧНО ДАЮ 80 балов ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лис Артём.

Ответ:

Масова частка кальцій хлориду в розчині дорівнює 3%, що означає, що в 100 г розчину міститься 3 г кальцій хлориду.

Маса кальцій хлориду в 90 г розчину обчислюється так:

Маса кальцій хлориду = (Масова частка у відсотках / 100) x Маса розчину

Маса кальцій хлориду = (3 / 100) x 90 г = 2.7 г

Отже, маса кальцій хлориду в 90 г розчину становить 2.7 г.

Задача 2:

Масова частка купрум(II)сульфату в розчину дорівнює 16%, що означає, що в 100 г розчину міститься 16 г купрум(II)сульфату.

Маса купрум(II)сульфату у вихідному розчині = 80 г

Маса купрум(II)сульфату в розчину = (Масова частка у відсотках / 100) x Маса розчину = (16 / 100) x 80 г = 12.8 г

Таким чином, маса купрум(II)сульфату у розчину становить 12.8 г.

Якщо до розчину додали надлишок розчину натрій гідроксиду, то відбувається осадження купрум(II)гідроксиду (Cu(OH)2). Щоб обчислити масу осаду, спростимо реакцію:

CuSO4 + 2NaOH -> Cu(OH)2 + Na2SO4

Маса осаду Cu(OH)2 буде дорівнювати масі купрум(II)сульфату, оскільки відбувається повна конверсія солі. Тобто маса осаду Cu(OH)2 становить 12.8 г.

Задача 3:

Маса кристалічної соди (Na2CO3) дорівнює 80 г.

Спершу обчислимо масу натрій карбонату (Na2CO3). Молекулярна маса Na2CO3 дорівнює:

23 (Na) x 2 + 12 (C) + 16 (O) x 3 = 46 + 12 + 48 = 106 г/моль

Маса Na2CO3 в кристалічній соді = (Масова частка у відсотках / 100) x Маса соди = (106 / 80) x 80 г = 106 г

Тепер обчислимо масу води (H2O) в кристалічній соді. Відомо, що масова частка солі дорівнює 100% - масова частка води, тому масова частка води дорівнює 100% - 100% = 0%.

Отже, маса води в кристалічній соді дорівнює нулю г.

Масова частка солі в складі кристалогідрату також дорівнює 100% - масова частка води, тобто 100%.

У підсумку, маса натрій карбонату в кристалічній соді становить 106 г, маса води - 0 г, а масова частка солі в складі кристалогідрату - 100%.

Объяснение: