Величина ДС для реакції взаємодії феноксиметилпеніциліну з сироватковим альбуміном людини становить

-27,20 кДж/моль при 298 К. Яке значення константи рівноваги? Який член, ентропійний чи ентальпійний, вносить більший вклад у зміну вільної енергії, якщо зміна ентропії при взаємодії дорівнює 61,78 Дж/(моль-К)?​

Ответы на вопрос

Отвечает Фоменко Евгений.



ΔG = -RTlnK

-27,20 кДж/моль = -(8,314 Дж/(моль·К) * 298 K) * ln(K)

Поширюємо рівняння та розв'язуємо для K:

ln(K) = (-27,20 кДж/моль) / (8,314 Дж/(моль·К) * 298 K)
ln(K) ≈ -0,132

K = e^(-0,132)

K ≈ 0,876

ΔG = ΔH - TΔS

-27,20 кДж/моль = ΔH - (298 K) * (61,78 Дж/(моль·K))
ΔH ≈ -27,20 кДж/моль + 18438,44 Дж/моль
ΔH ≈ 18411,24 Дж/моль

Тепер порівнюємо абсолютні значення ΔH і ΔS. ΔH (18411,24 Дж/моль) більший за ΔS (61,78 Дж/(моль·K)), тому ентальпійний член вносить більший вклад у зміну вільної енергії при цій реакції.