Обчисліть молярну масу гіпсу СaSO4 · 2 H2O, Росписать


Ответы на вопрос

Отвечает Турарбеков Ернат.
Молярна маса гіпсу CaSO4 · 2 H2O обчислюється шляхом додавання мас молекулярних складових разом:

Маса Ca = 40.08 г/моль (від атомної таблиці)
Маса S = 32.07 г/моль
Маса O = 16.00 г/моль (взято середню масу)
Маса H = 1.01 г/моль

Для двох молекул води:
2 * (2 * H + O) = 2 * (2 * 1.01 г/моль + 16.00 г/моль) = 2 * (2.02 г/моль + 16.00 г/моль) = 2 * 18.02 г/моль = 36.04 г/моль

Тепер додамо всі маси разом для обчислення молярної маси гіпсу:
40.08 г/моль (Ca) + 32.07 г/моль (S) + 4 * 16.00 г/моль (O) + 36.04 г/моль (вода) = 40.08 г/моль + 32.07 г/моль + 64.00 г/моль + 36.04 г/моль = 172.19 г/моль

Отже, молярна маса гіпсу CaSO4 · 2 H2O дорівнює приблизно 172.19 г/моль.
Отвечает Янущенко Александр.

Дано:

CaSO4*2H2O

Знайти:

M(CaSO4*2H2O) - ?

Розв'язання:

1) M(CaSO4*2H2O) = Ar(Ca) * N(Ca) + Ar(S) * N(S) + Ar(O) * N(O) + Ar(H) * N(H) = 40 * 1 + 32 * 1 + 16 * 6 + 1 * 4 = 172 г/моль.

Відповідь: Молярна маса CaSO4*2H2O становить 172 г/моль.