1. Цукор масою 50 г розчинили у 150 г води. Знайти масову частку цукру в утвореному розчині (%).

4. Яку масу води (г) та цукру (г) необхідно взяти для приготування 400 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 20 %:

Ответы на вопрос

Отвечает Чепель Роман.

Ответ:

Для знаходження масової частки цукру в утвореному розчині, використовуйте наступну формулу:

Масова частка (%) = (Маса цукру / Загальна маса розчину) * 100

У цьому випадку:

Маса цукру = 50 г

Загальна маса розчину = 50 г (цукор) + 150 г (вода) = 200 г

Масова частка цукру = (50 г / 200 г) * 100 = 25%

Для приготування 400 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 20%, можна скористатися наступною формулою:

Маса розчиненої речовини = (Маса розчину * Масова частка розчиненої речовини) / 100

У цьому випадку, масова частка розчиненої речовини = 20% = 0.20

Тож, маса цукру, яку потрібно взяти:

Маса цукру = (400 г * 0.20) / (1 - 0.20) = (400 г * 0.20) / 0.80 = 100 г

Для знаходження маси води, можна відняти масу цукру від загальної маси розчину:

Маса води = 400 г - 100 г = 300 г

Отже, для приготування 400 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 20%, потрібно взяти 100 г цукру і 300 г води.