Виведіть формулу речовини та складіть її структурну формулу за такими даними:W(C)=37,5%;

w(H)=12,5%; w(O)=50%; D. = 1,104.

Ответы на вопрос

Отвечает Бандурин Артем.
Для виведення формули речовини, потрібно використовувати відносні маси елементів у складі речовини.

Дано такі відносні маси елементів:
w(C) = 37.5%, w(H) = 12.5%, w(O) = 50%.

Для обчислення наближеного емпіричного складу, спочатку визначаємо кількість моль елементів з використанням молярних мас:

n(C) = w(C) / M(C),
n(H) = w(H) / M(H),
n(O) = w(O) / M(O),

де M(C), M(H) і M(O) - молярні маси елементів вуглецю, водню і кисню.

Потім визначаємо співвідношення атомних відношень, використовуючи найменший спільний кратник кількостей молей:

n(C) : n(H) : n(O).

Нарешті, структурна формула речовини може бути складена на основі визначених атомних відношень.

Однак, в даному випадку нам також дається значення D (густина). З значенням густини можна вивести емпіричну формулу і розрахувати відносну молекулярну масу:

D = m / V,

де m - маса речовини, V - об'єм речовини.

Застосовуючи це до емпіричної формули, ми можемо визначити масу молекули:

m = D * V.

Потім структурна формула може бути складена на основі цієї маси молекули та відомого емпіричного складу.

За наданими даними важко точно встановити формулу речовини. Тому, додаткова інформація може бути необхідна для визначення правильної формули речовини.