Масова частка гідрогену в невідомому вуглеводні становить 16,6%, а відносна густина вуглеводню за

амоніаком дорівнює 4, 235. Визначте молекулярну формулу вуглеводню​

Ответы на вопрос

Отвечает Копосова Мария.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(Н) = 16,6% або 0,166

D(NH3) = 4,235

Найти: СхНу - ?

Обчислимо молекулярну масу вуглеводню:

М(СхНу) = D(NH3) * М(D(NH3) = 4,235 * 17 = 72 г/моль

Визначимо масову частку Карбону:

w(С) = 100% - w(Н) = 100% - 16,6% = 83,4% або 0,834

Знайдемо мольне відношення Гідрогену та Карбону:

n(C) = w(С) * М(СхНу)/М(С) = 0,834 * 72/12 = 5 моль

n(H) = w(Н)* М(СхНу)/М(Н) = 0,166 * 72/1 = 12 моль

n(C) : n(H) = 5 : 12

формула вуглеводню: С5Н12 - пентан